Single post

Geleceğin 10 gözde mesleği

Önümüzdeki 5 yıl içinde büyük bir  alanı sağlayacak meslekler açıklandı. Hemşire, fizyoterapist ve analistlere olan talebin yüzde 20 oranında artması bekleniyor. Dünya genelinde sanal saldırıların çoğalması bilgi güvenlikçilerinin önemi daha da artıracak

Geleceğin meslekleri deyince, hayal dünyanızı zorlayabilirsiniz. Ancak önümüzdeki 5 yıl içinde büyük bir  alanı vadeden meslekler çoktan ortaya çıktı. Uygulama geliştiriciliği, pazar araştırma analistliği, sağlık servisleri yöneticiliği gibi alanlarda, ortalama yüzde 20’lik bir büyüme olacağı tahmin ediliyor. Tercih yapmadan önce bu meslekleri birkez daha gözden geçirmenizde yarar var. Yaşlanan nüfus ve uzun yaşam süreleri sağlık alanlarını güçlendiriyor. Gelişen bilgisayar teknolojileri ise geleceğin mesleklerini şekillendiriyor. İşte ABD merkezli iş ve finans dergisi Kiplinger’ın belirlediği o meslekler:
1-HEMŞİRELİK: Dünya nüfusu ve yaşam süresi ortalamaları gün geçtikçe artıyor. Ülkelerde halk sağlığı politikaları iyileşiyor. Bu sayede bir önceki yüzyıla göre daha çok insan, sağlık hizmetlerinden faydalanıyor. 2025’e kadar bu meslekte yüzde 25.7’lik bir büyüme öngörülüyor. Kurulan yeni hastaneler, sağlık merkezleri, nitelikli hemşirelere iş fırsatı sunuyor.
2-UYGULAMA GELİŞTİRİCİSİ: Mobil uygulamalar pazarı uçsuz bucaksız. Her ne kadar on binlerce uygulama yayınlanmış olsa da, daha atılacak çok adım var. Bu mesleğin 5 yıl içinde yüzde 23 büyümesi bekleniyor.
3-